Home » Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
July 14, 2022

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - 1937

Snow White and the Seven Dwarfs - 1937

Średnia ocena

7.1/10 10
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - gdzie obejrzeć online

Premiera

1937-12-21

Budżet

$ 1,488,423

Czas trwania

83 min.

Obsada filmu

Adriana Caselotti, Lucille La Verne, Harry Stockwell, Roy Atwell, Pinto Colvig, Otis Harlan, Scotty Mattraw, Billy Gilbert, Eddie Collins, Moroni Olsen, Stuart Buchanan, Marion Darlington, Purv Pullen

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków online - Opis filmu

“Dawno, dawno temu …” tak rozpoczyna się czarowna baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy – czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki – magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie – postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka trafia do chatki siedmiu krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika – najbardziej uroczych postaci jakie można sobie wyobrazić. Bawią się, śpiewają, śmieją się i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Wszyscy razem wiodą szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza starucha podstępnie częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem… ale nie bójcie się – jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze!

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - 1937

Snow White and the Seven Dwarfs online - Movie description

A beautiful girl, Snow White, takes refuge in the forest in the house of seven dwarfs to hide from her stepmother, the wicked Queen. The Queen is jealous because she wants to be known as "the fairest in the land," and Snow White's beauty surpasses her own.